Większość z nas marzy o długich i gęstych rzęsach nadających spojrzeniu zalotny charakter. Niestety, Matka Natura bywa bezlitosna! Z pomocą przychodzą jednak stylistki rzęs, które w kilku krokach nadadzą naszemu spojrzeniu wyjątkowego charakteru. Zagęszczanie rzęs to zabieg zyskujący coraz większą popularność, nie tylko w sezonie weselnym. To oszczędność czasu i niesamowita wygoda! Sprawdź jak dbać o swoje przedłużone rzęsy na co dzień, by efekt pozostał na jak najdłużej. Oto krótki poradnik.
Dbanie o przedłużone rzęsy — najważniejsze zasady
Jak powinna wyglądać pielęgnacja zagęszczonych rzęs? Kluczowe dla pięknego spojrzenia są pierwsze dwa dni. To właśnie te 48h może zaważyć na trwałości uzyskanego efektu.
Jak dbać o przedłużane rzęsy — pierwsze 48h
- Unikaj moczenia sztucznych kępek. Należy odpuścić branie gorącego prysznica, wizyty na basenie lub w saunie.
- Unikaj dotykania i pocierania okolicy oka. Mechaniczna ingerencja wpływa na trwałość kleju i rzęsy mogą odklejać się od naturalnych włosków.
- Śpij na plecach. Dzięki temu rzęsy nie będą odkształcać się pod wpływem nacisku na poduszkę.
- Bądź ostrożna przy demakijażu okolicy oka. Każda ingerencja w linię rzęs może skrócić trwałość przedłużania!
Jak dbać o przedłużane rzęsy po upływie 48h
- Unikaj produktów do demakijażu na bazie olejów (np. płynów dwufazowych). Substancje tłuszczowe mogą osłabić działanie kleju. W zamian za to sięgnij po płyny micelarne o delikatnym działaniu.
- Ogranicz do minimum pocieranie i dotykanie rzęs — zwłaszcza w trakcie demakijażu oczu. Nerwowe skubanie także im nie pomoże!
- Dbaj o higienę i oczyszczanie, używając produktów dedykowanych sztucznym kępkom. Na brzegu powieki także zbiera się kurz oraz zanieczyszczenia, które mogą spowodować stan zapalny.
- Zalotka przeznaczona jest dla naturalnego włosa — unikaj więc jej stosowania! Sztuczne włókna mogą połamać się i odkleić od naturalnych włosów.
- W razie potrzeby rzęsy przeczesuj szczoteczką – spiralką. Taka praktyka pomoże im zachować swój kształt i ułożenie na dłużej. Warto jednak pamiętać, by do czesania rzęsy były całkowicie suche.
- Pod żadnym pozorem nie próbuj ściągnąć rzęs sama! Udaj się do specjalistki, która w bezpieczny sposób usunie pozostałości kępek przy użyciu specjalnego preparatu.
- Uważaj na stosowanie preparatów w sprayu. Przedostanie się kropelki kosmetyku (np. sprayu z SPF) może osłabić klej i spowodować przerzedzenie kępek.
Przedłużone rzęsy a makijaż
Doklejone włoski z założenia mają ułatwić nam życie i wyeliminować konieczność inwestowania w masakry. Nie wymagają one malowania tuszem do rzęs, tym bardziej że usuwanie go może skrócić trwałość przedłużenia.
Jeśli jednak chcesz dodatkowo podkreślić swoje spojrzenie — wybierz tusz bez substancji tłuszczowych. Rzęsy podkreślaj jedynie na ich końcówkach, a nie od nasady. Na dolną linię także stosuj tusz, który nie zawiera tłustych składników. W prostych słowach — najlepiej wybrać produkty przeznaczone do pielęgnacji przedłużonych rzęs.
Nie zapomnij także o demakijażu!
Czy przedłużanie szkodzi naturalnemu porostowi rzęs
To pytanie zadaje sobie prawdopodobnie większość Pań przed zapisaniem się na zabieg :). Przekonajmy się, jak jest naprawdę.
Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Profesjonalnie wykonany zabieg to taki, w którym stylistka dobiera metodę, grubość oraz długość rzęs do stanu i wyglądu naszych naturalnych włosków. Dzięki temu nasze rzęsy będą obciążone jedynie w niewielkim stopniu i nie przyspieszy to znacznie ich wypadania. Warto pamiętać, że cykl wzrostu rzęsy wynosi ok. 3 miesiące. Co to oznacza? Po tym czasie ulegają one całkowitej wymianie na nowe.
Na wrażenie o znacznym przerzedzeniu rzęs po usunięciu sztucznych kępek wpływa różnica w ich objętości. Nie dziwne jest, że po miesiącach cieszenia się długimi i pięknymi rzęsami nasze naturalne wydają się po prostu… nijakie. To jednak zazwyczaj pozorny efekt wynikający z naszego przyzwyczajenia. Prawidłowa aplikacja powinna dać nam około 4 tygodni cieszenia się bujnym wachlarzem.
Przedłużanie rzęs nie szkodzi naturalnemu porostowi, jeśli wykonane jest przez profesjonalistę. Na zabieg warto udać się do wykwalifikowanych stylistek, które unikają popełniania błędów.
Niepoprawnie wykonana procedura w postaci nadmiernego ciężaru na powiekach czy sklejenia ze sobą naturalnych włosków oczywiście może przyczynić się do ich szybszego wypadnięcia.
Dużo zależy także od… nas samych. Wyrywanie sztucznych rzęs usuwa także te naturalne włoski. Linia rzęs staje się wówczas nieregularna i przerzedzona.
Przyczyny wypadania rzęs
Robisz wszystko zgodnie z zasadami, a rzęsy dalej wypadają? Powodem tego mogą być:
- uwarunkowania genetyczne;
- słabej jakości klej;
- niedomywanie makijażu oczu;
- nieprawidłowa technika wykonania.
Zagęszczone rzęsy to wygoda, która zdecydowanie pozwala zaoszczędzić czas o poranku! Sprawia, że czujemy się pewniejsze nawet bez makijażu i świetnie sprawdza się na wakacyjne wyjazdy… jeśli tylko przestrzegamy zaleceń od naszej stylistki :).
Spraw sobie nowe spojrzenie już dziś!